Vše co musíme vědět o bioklimatických pergolách
Pergoly jsou mezi námi déle, než si všichni dokáží představit. Už za starých Římanů vznikaly první pergoly a ty se vyrábí až do dnešní doby. Ano pergoly prošly mnoha změnami za tu dlouhou dobu. Dříve se vše dělalo ze dřeva a nyní se přechází na pergoly hliníkové. Přeci jen moderní pergoly dnešní doby jsou hlavně vyráběny z hliníku, nebo v kombinaci hliníku a dřeva. Přeci jen hliník je o hodně lehčí a také odolnější a tím oproti dřevu se zvedá životnost celé pergoly. Pergoly jsou stavěny u bazénu, garáže či domu a jsou součástí prakticky celého domu. Pojďme se tedy blíže podívat na bioklimatické pergoly. Ty totiž udávají trend dnešní doby a žádná pergola se bez nich podle mě určitě neobejde. Když už přeci něco děláme tak moderně a bioklimatická pergola je toho rozhodně zárukou.
Pokud uvažujete, zda si bioklimatickou pergolu pořídit, jistě by tedy chtělo, si o bioklimatické pergole zjisti pár užitečných informací. Na začátek si řekněme, proč je dobré si bioklimatickou pergolu vůbec pořídit.
Z čeho je taková bioklimatická pergola vyrobena?
Kvalitní bioklimatické pergoly mají velice dobrou a robustní hliníkové pergoly. Hliníková konstrukce bývá odolně ošetřena lakem a je poté už není potřeba ji udržovat. Takže Vaše pergola bude vypadat stále jako nová i za pár let. Hliníková konstrukce bývá velice pevná. Není potřeba bioklimatickou pergolu natírat nebo nějak složitě čistit. Stačí pouze nechat déšť ať Vaši pergolu umyje.
Bioklimatická pergola Vás dokáže ochránit před slunečními paprsky i nepříjemným deštěm. Bioklimatické pergoly mají velmi často snadné ovládání. Pergolu lze ovládat pomocí ovladače. Je také možnost si nainstalovat boční clony a osvětlení. Zaujalo Vás to? Pojďme se na to podívat tedy podrobněji.
Vlastnosti bioklimatických pergol
Největší a nejlepší vlastnost a unikátnost spočívá v zastřešení Vaší terasy. Ta Vás ochrání při každé situaci, ať už svítí sluníčko, prší či padá sníh. Na to právě střecha pergoly slouží. Pergola by měla být zastřešena z lehkého materiálu a neměla by tím zatěžovat celkovou konstrukci pergoly. Bioklimatické pergoly jsou moderní a čím dál více lidí na toto zastřešení sází, hlavně kvůli mnoha jedinečným funkcím. Kvůli naklápěcím lamelám se dá velice dobře a snadno regulovat stínění, zastřešení a také ventilaci. Zatáhnutí střechy trvá opravdu krátkou chvíli, takže se nemusíte bát náhlého deště či jiné náhlé změně povětrnostních podmínek. Ovšem bude-li Vám v létě horko a vy budete chtít, ať na Vás svítí sluníčko, zase si pergolu jednoduše odkryjete. A co takhle romantika pod pergolou a pozorování hvězd. Na to jsou bioklimatické pergoly jako dělané. A věřte, že Vaše druhá polovička to velice ocení. Bioklimatická pergola Vám tím pádem zaručí celoroční záležitost. Doplnění střechy pergoly o boční stěny je v dnešní době už prakticky povinnost. Když už si člověk dělá bioklimatickou pergolu, byl by prostě hřích neudělat k ní i boční stěny. Boční stěny podpoří kvalitu Vaší pergoly, a také Vám zajistí lepší ochranu proti slunci a dešti. Zároveň jsou stěny velkým nepřítelem větru, který Vás sem tam pod pergolou potrápí. Není nad to, když Vás stěny ochrání od chladného větru. To nemluvě o tom, že boční stínění Vám zajistí veškeré soukromí, které si Vaše rodina zaslouží.
Praktické doplňky a funkce bioklimatických pergol
Bioklimatické pergoly mají bohaté praktické funkce, kterými můžete pergolu doplnit. Do pergoly si můžete třeba zavést LED osvětlení. To přidá nejen na kvalitě, ale povýší Vaši pergolu úplně na jiný level. Dále si můžete díky bioklimatickým pergolám pořídit větrací systém či topné těleso na zimu. Automatické ovládání bioklimatických pergol je další veliká výhoda. Kdo v dnešní době nemá mobilní telefon. Ano, skoro každý ho denně drží v ruce. A i bioklimatickou pergolu si můžete klidně ovládat pomocí Vašeho mobilního telefonu. Ovládat stínění Vaší pergoly můžete třeba, i když nejste doma. Víte, že se budete vracet domů a chcete, aby sluníčko vyhřálo Vaši pergolu. Jednoduše na telefonním mobilu otevřete rolety bioklimatické pergoly a po příjezdu domů máte krásně vyhřátou pergolu. Nebo ji zapomenete zatáhnout, odjedete na návštěvu a najednou si vzpomenete, že jste ji opravdu zatáhnout zapomněli. Nedej bože si představte, že by začalo pršet. Jednoduchým stiskem tlačítka na mobilním telefonu si opět bioklimatickou střechu pergoly zavřete a můžete si pět v klidu a nerušeně bez stresu užívat Vaší aktivity. Některé bioklimatické pergoly se dají napojit na inteligentní systém domácnosti. Co to pro Vás znamená? Že už nebudete muset mačkat ani jedno tlačítko a pergola se bude sama regulovat podle nastavených hodnot.
Pojďme si tedy vše shrnout
- Skrytý motor střechy, kterým můžete ovládat Vaši bioklimatickou pergolu
- Elektromechanické dálkové ovládání ovladačem či mobilním telefonem
- Možnost umístnění těsnění mezi lamely, které sníží průdušnost střechy pergoly
- Komponenty jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a jsou prakticky v hliníku neviditelné
- Hliníkové pergoly jsou ošetřeny vysoce kvalitním lakem a tím pádem je Vaše pergola bezúdržbová
- Natočení úhlů lamel
- Okap odvádějící vodu při zavření střechy pryč
- Odolné vůči sněhu
- Možnost přidělat LED svítidla
- Dešťový a větrný senzor
- Infratopení
- Boční roletové krytí či zasklení
Bioklimatické pergoly jsou prostě nejmodernější tváří doby. A kdo by přece nechtěl jít s trendem a trávit příjemné dny s rodinou. Bioklimatickou pergolu prostě musíte mít.
- Osvětlení pergol
- Využití palet v pergole
- Jak na červotoče v pergole?
- Jak zazimovat pergolu?
- Chyby při realizaci pergol a přístřešků
- Jakou barvu na pergolu?
- Jak čistit pergolu?